Opisane i zwymiarowane w kartach katalogowych produkty są objęte standardem produkcyjnym. Poza ofertą katalogową na życzenie Zamawiającego wykonujemy wyroby odbiegające wymiarami, konstrukcją i funkcją użytkową od standardowej oferty produkcyjnej

Nie znaleziono produktów, których szukasz.

Zaprezentowane w tym dziale meble laboratoryjne tworzą system mebli wraz z wyposażeniem pomocniczym umożliwiającym dowolne konfigurowanie i zagospodarowanie przestrzeni laboratoryjnej zgodnie z indywidualnymi wymogami użytkownika oraz stanowiącą zarazem bezpieczną przestrzeń do wykonywania prac badawczych. Oferujemy realizacje na wymiar i potrzeby inwestora mając na uwadze wszelkie wymogi ergonomii, wymogi obowiązujących norm PN-EN 13150, PN-EN 14727 oraz zasad dobrej praktyki laboratoryjnej.

Pokazane wyroby są opisane jako standardy wymiarowe. W rzeczywistości są wykonane i dostosowane są do życzeń Zamawiającego oraz przestrzeni laboratorium z uwzględnieniem indywidualnych wymogów Użytkownika. W ten sposób tworzone są przyścienne lub wyspowe zestawy mebli i urządzeń laboratoryjnych ze stanowiskami do pracy lub do mycia z uwzględnieniem wszelkich niezbędnych urządzeń.

Charakterystyka mebli

Stoły laboratoryjne

Przeznaczone do prac analitycznych, przechowywania substancji chemicznych, sprzętu laboratoryjnego oraz niezbędnej dokumentacji . Wykonane są jako zestawy przyścienne lub wyspowe w różnych konfiguracjach i z różnym wyposażeniem. Dobór rozwiązania konstrukcyjnego stołu laboratoryjnego jest związany jest z dokonaniem całego szeregu analiz, decyzji i wyborów, które zależą od charakteru pracy i przeznaczenia pomieszczenia. W tym zakresie świadczymy fachową pomoc, która pomoże dobrać materiały i zaproponować rozwiązania zgodnie z oczekiwaniami Inwestora. Stoły laboratoryjne z uwagi na konstrukcję dzielimy na trzy zasadnicze grupy:

STOŁY ZE STELAŻEM TYPU „A”


Konstrukcja nośna z profili stalowych w kształcie litery „A”, lakierowanych chemoodporną epoksydową farba proszkową. Ramy tworzą sztywną konstrukcję złożoną z modułów o różnych wymiarach, tworząc zintegrowany szkielet nośny. Nogi stelaża wyposażone w stopki umożliwiające poziomowanie w zakresie +/-20mm.W tak przygotowaną konstrukcje wsuwane są moduły szafkowe. Tego typu rozwiązanie konstrukcyjne przenosi największe obciążenia i nadaje się na stoły pod duże obciążenia. Szafki mogą być wykonane jako metalowe z blachy profilowanej i lakierowanej farbami proszkowymi, lub płycinowe z płyty meblowej albo z płyty tworzywowej charakteryzującej się dobrymi właściwościami chemoodpornymi.

STOŁY NA COKOŁACH LUB NA NÓŻKACH

Rozwiązanie konstrukcyjne tradycyjne. Konstrukcję nośną stanowią moduły szafkowe ze zintegrowanymi nóżkami. Korpusy szafek z wykonane jako metalowe z blachy profilowanej i lakierowanej farbami proszkowymi, szkieletowe o konstrukcji z aluminium lub płycinowe z płyty tworzywowej charakteryzującej się dobrymi właściwościami chemoodpornymi. Nóżki wyposażone w regulatory wysokości, umożliwiające poziomowanie w zakresie +/-20mm.

 

Schemat konstrukcyjny

SZAFY LABORATORYJNE

Przeznaczone do przechowywania sprzętu laboratoryjnego odczynników, środków chemicznych itd. Konstrukcja szaf i ich wyposażenie odpowiada opisowi w działach 2.5 i 4.7 „Szafy medyczne”.

 

STELAŻE

Stelaże wszystkich stołów laboratoryjnych są wyposażone standardowo w stópki regulacyjne lub w opcji w wibroizolatory. Konstrukcja stanowisk laboratoryjnych zapewnia możliwość łatwego montażu i demontażu szafek pod blatowych oraz podwieszania ich w dowolnym miejscu stołu. W miejscach gdzie nie są zamontowane szafki umieszczamy maskownice zakrywające tylną część stołu. Stoły przeznaczone do ustawienia ciężkiej aparatury takiej jak: suszarki, cieplarki i inne urządzenie laboratoryjne wykonywane są jako wzmocnione modułu szkieletowe. Opisane stoły mogą być wyposażone w poniższe blaty i inne wyposażenie opisane w dziale 1.3 „Elementy wyposażenia mebli”
- blat pokryty laminatem wysokociśnieniowym - blat monolityczny z laminatu ciśnieniowego typu TRESPA - blat monolityczny typu konglomerat kwarcowo-granitowy - blat typu Solid Surface - blat ze stali kwasoodpornej - blat ceramicznych - blat ze stali kwasoodpornej

 

MODUŁY SZAFKOWE

Przeznaczone do uzupełnienia stołów lub zestawów laboratoryjnych jako podwieszane, stacjonarne lub przejezdne. Moduły szafkowe w standardowo wykonane z blachy ocynkowanej malowanej farbą proszkową. Na życzenie Zamawiającego mogą być wykonane płyty meblowej laminowanej zgodnie z opisami dziale A2 „Charakterystyka techniczna”.

Schematy modułów szafkowych - szafki stacjonarne i przejezdne - szafki wiszące

 

STOŁY WAGOWE

Przeznaczone do chronienia wag laboratoryjnych oraz innych czuły aparatów od drgań i wstrząsów. Stanowią samodzielne stanowiska robocze. Wykonane są w konstrukcji metalowej z ciężką , litą płytą. Wykonane jako sztywna konstrukcja z profili stalowych malowanych proszkowo farbami epoksydowymi. Baza wagowa z konglomeratu kwarcowo-granitowego umieszczona na wibroizolatorach jedno lub wielostopniowych. Obudowa zewnętrzna w standardzie pozostałej zabudowy laboratoryjnej. Dostępne standardowe szerokości 900 mm oraz 1200 mm. Istnieje możliwość wykonania każdego wymiaru na specjalne zamówienie, wykonujemy również bazy wagowe wmontowane w stoły laboratoryjne większych gabarytów na wspólnym blacie, lub o niestandardowych gabarytach.

NADSTAWKI

Przeznaczone do uzupełnienia stołów lub zestawów laboratoryjnych - występują jako:

- jednostronne - dla zestawów przyściennych - dwustronne - dla zestawów wyspowych

Nadstawki laboratoryjne, montowane na płycie roboczej stołu, umożliwiają funkcjonalne wykorzystanie przestrzeni nad stanowiskiem laboratoryjnym. Nadstawki są elementem uzupełniającym wyposażenie stołu laboratoryjnego zarówno stołu przyściennego jak i wyspowego. Wykonane z profilowanej blachy służą do mocowania osprzętu elektrycznego, wylewek wodnych i gazów technicznych półek i innego osprzętu pomocniczego. Konstrukcja nadstawki umożliwia poprowadzenie instalacji elektrycznych, sieci komputerowej i telefonicznej, instalacji wody oraz instalacje gazów palnych i technicznych. Dodatkowo nadstawki mogą być wyposażone w półki, szafki do przechowywania odczynników i akcesoriów

 

SZAFY LABORATORYJNE

Przeznaczone do przechowywania sprzętu laboratoryjnego odczynników, środków chemicznych itd. Konstrukcja szaf i ich wyposażenie odpowiada opisowi w działach 2.5 i 4.7 „Szafy medyczne”.